اخبار 92
با حضور مسئولین شهرستان خنج مرکز بهداشتی درمانی روستای کورده افتتاح شد.
در سی و پنجمین بهار انقلاب اسلامی  - دهه فجر 92  -  مرکز بهداشتی درمانی کورده با حضور فرماندار، ریاست شبکه بهداشتت و درمان، فرماندهی نظامی و انتظامی و دیگر مسئولین شهرستان افتتاح گردید.
 مرکز بهداشتی درمانی روستای کورده در زمینی به مساحت 2300 متر مریع و با زیر بنای 280 متر مربع و با هزینه ای بالغ بر 170000000 ریال که مبلغ 1170000000 ریال آن از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری ومبلغ بالغ بر 530000000 ریال آن از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی فارس تامین شده بود در 21 بهمن ماه سال 92 با حضور مسئولین سیاسی –امنیتی و مدیران شهرستان خنج مورد بهره برداری قرار گرفت.
با گشایش این مرکز، خدمات بهداشتی و درمانی به اهالی روستا و عشایر منطقه با امکانات بیشتر قابل انجام بوده و مردم این منطقه نیاز کمتری نسبت به پیمودن مسافت 120 کیلومتری روستا تا شهر خنج جهت دریافت خدمات بهداشتی و درمانی را دارند. 23 / 11 / 92  
بانی خیر بیغردی در تامین دارو پیش قدم شد
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان،  بانی خیر- حاج سیف الله عبدی - با منشی انسان دوستانه و بینش اسلامی جهت رفاه و آسایش مراجعین، داروهای پزشک خانواده مرکز بهداشتی درمانی بیغرد را  به ارزش پانزده میلیون ریال تهیه و در اختیار این مرکز قرار داد .به همین منظور، دکتر رزم پور رئیس شبکه بهداشت و درمان خنج، در پایان جلسه خیرین تامین سلامت با اهدای لوح سپاس از وی تقدیر و تشکر بعمل آورد. 06 / 11 / 92
شورای خیرین تامین سلامت خنج تشکیل جلسه داد
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان، دکتر رزم پور رئیس شبکه بهداشت و درمان  ضمن تبریک هفته وحدت، به وحدت بین مسلمانان اهل تشیع و تسنن شهرستان خنج که زبان زد عام و خاص است اشاره کرد و گفت: جهت پیشبرد اهداف شبکه بهداشت و درمان و که در راستای اهداف کلان دولت و دانشگاه علوم پزشکی ایست نیاز است خیرین سلامت را در قالب شورای خیرین تامین سلامت سامان دهی نمائیم.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از اهداف وزارت خانه تاسیس و بازسازی خانه های بهداشت می باشد، شهرستان خنج  نیز به ایجا دو خانه بهداشت در روستاهای لاغر و جنگویه و بازسازی خانه های بهداشت بیغرد، محمله و مز نیازمند است که با یاری حق تعالی و همت خیرین در این زمینه این نیاز ها حل شدنی است.
رزم پوردر رابطه با بازسازی مرکز بهداشتی درمانی شماره، بار دیگر افزود:  با توجه به جلسات متعدد که با بانی خیر و مسئولین امر داشتیم، نقشه بازسازی آن در مکان فعلی تهیه و به شورای خیرین تامین سلامت استان ارسال گردید.
وی در همین رابطه با بیان اینکه طی جلسات متعدد با اداره اوقاف و قول مساعد حل مشکل اوقافی بودن زمین درمانگاه شماره یک از طریق تبدیل به احسن اضافه کرد: بازسازی آن با احتساب زیرزمین که جهت پارکینگ در نظر کرفته شده در سه طبقه ساخته خواهد شد که طبقه اول به خدمات بهداشتی و طبقه دوم به  پزشکان متخصص اختصاص خواهد یافت.
 عباسی فرماندر خنج ضمن تشکر از  خیرین عرصه سلامت کفت: قطعا مزد و پاداش خیرین به ویژه بانیان خیر، که در عرصه سلامت عموم مردم  گام بر می دارند نزد خداوند محفوظ است.
ویبا بیان اینکه با توجه به محدودیت منابع دولت در بخش هزینه ها بخصوص در تامین سلامت جامعه، دولت به ناچار با کمک خیرین در جهت پیشبرد تامین سلامت مردم تلاش می کند افزود: مدیران باید در برابر خیرین احساس مسئولیت بیشتری داشته و موانعی که در راه کمک نوعدوستانه این افراد قراردارد را بردارند.
عباسی در رابطه رفع موانع بازسازی مرکز بهداشتی درمانی شماره یک قول مساعد داد و گفت : بعنوان عضوی از جامعه اسلامی و خادم مردم شهرستان خنج در فرمانداری، حداکثر تلاش خود را در جهت رفع موانع موجود انجام می دهم. 05 / 11 / 92 
 
تعداد 60 نفر از کارکنان شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان نبی اکرم (ص) خنج به جزیره قشم سفر کردند.
امور رفاهی شبکه بهداشت طی برنامه ریزی و هماهنگی با ریاست، تعداد 60 نفر از پرسنل  شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان نبی اکرم (ص) را به مدت سه روز در جزیره زیبای قشم همراهی نمود.در این سفر سه روزه که با یک دستگاه اتوبوس و یک دستگاه مینی بوس انجام شد، کارکنان از اماکن دیدنی جزیره قشم از قبیل دره ستارگان، سواحل ناز، پارک زیتون، بازار قدیم قشم ، بازار درگهان و جنگل حرا بندر خمیر دیدن کردند.  30 / 09 / 92
 
برگزاری مراسم زیارت عاشورا با میزبانی شبکه بهداشت و درمان خنج

مراسم زیارت عاشورا با حضور مسؤولین ادارات شهرستان از جمله فرماندار ، ریاست سازمان تبلیغات اسلامی، فرماندهان نظامی و انتظامی ، پرسنل ادارات همراه با ریاست  و کارکنان شبکه بهداشت و درمان رأس ساعت هفت صبح در محل گلزار شهدای گمنام شهرستان و در فضای باز به میزبانی شبکه بهداشت ودرمان خنج برگزار شد.19 / 08 / 92 
 
 سومین جلسه هم اندیشی هیات امنای مرکز بهداشت و خیرین تامین سلامت شهرستان خنج برگزار گردید.

دکتر رزم پور رئیس شبکه بهداشت و درمان خنج ضمن تقدیر از حاضرین در جلسه به ویژه معاونت محترم فرمانداری ، ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی و اعضای محترم شورای اسلامی شهر خنج اهداف جلسه را تشریح نمود.
دکتر رزم پور با اشاره به فعالیت های صورت گرفته از بدو تشکیل هیات امنای شبکه بهداشت و درمان ، از بازسازی مرکز بهداشتی درمانی شماره یک را با همت خیرین در آینده نزدیک خبر داد و گفت: خدمات درمانگاه مذکور در مکان سابق شبکه بهداشت و درمان به شهروندان ارائه خواهد شد.
وی با تصریح فعالیت های چشمگیر خیرین از جمله احداث مرکز بهداشتی درمانی کورده که با اتمام محوطه سازی آن طی روزهای آتی قابل بهره بردای است و همچنین احداث خانه بهداشت کهنویه که نمایانگر طرح جدیدی از خانه های بهداشت می باشدخاطر نشان کرد: جهت تکمیل درمانگاه شهرک گلدان که توسط بانی خیر منصوری احداث گردیده و همچنین ادامه فازهای طرح بزرگ غربالگری دیابت شهر خنج مشارکت همه جانبه خیرین امری ضروری و خداپسندانه است.

رزم پور اضافه کرد: مرکز بهداشتی درمانی کورده و خانه های بهداشت باغان و چاه طوس که از اعتبارات دولتی  جهت احداث آنها هزینه گردیده است آماده بهره برداری می باشد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان خنج با بیان اینکه مصرف گوشت قرمز در شهرستان بالاست پیشنهاداتی را از جمله احداث مسیری جهت کوه نوردی در کوه مجاور مرکز بهداشت ودرمان و همچنین نامگذاری بلوار روبروی شبکه بهداشت و درمان را تحت عنوان بلوار سلامت جهت پیاده روی ، دوچرخه سواری و ... عموم مردم در ساعاتی از شبانه روز را ارائه نمود.
وی با اشاره به قول مساعد خیرین جهت احداث مسجد در کنار ساختمان شبکه بهداشت و درمان و تزئین اتاق های ساختمان جدید با پرده افزود: تجهیز سالن آمفی تئاتر و حصار کشی و محوطه سازی ساختمان فوق از برنامه های آینده است و حضور پررنگ خیرین و همت والای آنها جهت نیل به این برنامه ها را امری لازم، خیرخواهانه و بشر دوستانه عنوان کرد.
دکتر احمدی آزاد رئیس بیمارستان نبی اکرم خنج (ص) ضمن اشاره به پدافند غیر عامل و توضیحاتی در این راستا، آموزش و اطلاع رسانی در عرصه سلامت را از مهمترین اولویت ها و برنامه های سیستم بهداشتی و درمانی برشمرد و گفت: به حول قوه الهی شبکه بهداشت و درمان در این مسیر گام های موثری را برداشته است .
وی با بیان مشکلات بیماران اعصاب و روان افزود: انگ زدایی از مهمترین اقداماتی است که می توان با فرهنگ سازی و مهیا نمودن بستری مناسب جهت حل مسائل و مشکلات و همچنین درمان چنین بیمارانی پرداخت.
دکتر احمدی آزاد با اشاره به آمار بالای اعتیاد؛ افسردگی ،اضطراب و اختلافات فرهنگی را از مهمترین عوامل خودکشی برشمردو بیان کرد: در این زمینه نقش خانواده را به عنوان یکی از ارکان اصلی نبایستی به فراموشی سپرد.
حاج آقا اسلامی نسب رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خنج ضمن تاکید برنقش بهداشت و سلامت در تقویت ایمان گفت : اسلام دین اعتدال است و همان گونه که بعد حسمی توجه دارد به بعد روحی و روانی نیز به عنوان یایه و اساس سلامت جسم نیز نظر دارد.
رئیسی معاون فرمانداری خنج ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مرزبانان کشور گفت: اعتیاد ابزار عمده دشمنان اسلام در حوزه جنگ نرم برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و لازم است در جهت خنثی نمودن برنامه های دشمن با تمام امکانات و قوا تلاش نماییم.
وی افزود: با آسیب شناسی و ترسیم یک راهبرد، اهم و فی الاهم نمودن موضوعات و برنامه ریزی دقیق و با هم اندیشی و خرد جمعی در جهت حل مسائل و معظلات  سلامت شهرستان می توان گام های موثرتری برداشت.13 / 08 / 92
 
 تقدیر از بهورزان به بهانه روز بهورز
 دکتر رزم پور رئیس شبکه بهداشت و درمان ضمن تبریک و گرامیداشت دهه کرامت و همچنین روز بهورز در جمع بهورزان گفت: بهورزان به عنوان خط مقدم و اولین سطح بهداشت در کشور محسوب می شوند و نمایانگر سیستم بهداشت و درمان در مناطق محروم و روستاها می باشند.
وی از مرکز بهداشت و درمان و خانه های بهداشت به عنوان یک گروه و خانواده نام برد و افزود: هر کدام از همکاران در هر سطحی از این تیم که قرار دارند می بایست با احساس مسئولیت و تلاش مضاعف در جهت حفظ و ارتقاء سطح سلامت عموم مردم اهتمام ورزند.
دکتر رزم پور با ارائه دو پیشنهاد به بهورزان تصریح کرد: اولاً ضروریست در زمینه کاری خود با مطالعه و آگاهی از دانش روز در امر خدمتگزاری به جامعه کوشش نمایند و در ثانی با طرح پیشنهادات مناسب و قابل پیگیری در عرصه سلامت، سیستم بهداشت و درمان را یاری کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس مرکز بهداشتی درمانی کورده و خانه بهداشت باغان بصورت رسمی افتتاح خواهد شد گفت: بازدید از تمامی خانه های بهداشت در آینده نزدیک در دستور کار قرار دارد.
در پایان این جلسه که با پرسش و پاسخ همراه بود با اهداء جوایزی از بهورزان تقدیر و تشکر بعمل آمد. 20 / 06 / 92
افتتاح ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان خنج در هفته دولت

ساختمان شبکه بهداشت و درمان در زمینی به مساحت 8000 متر مربع و زیربنای 1800مترمربع و در دوطبقه بعد از 8 سال که در زمان دکتر بهادر مقدس کلید خورده و با پیگیری دکتر عباس نصری درمراحلی از ساخت بود با تلاش های شبانه روزی دکتر اردشیر رزم پورتکمیل و افتتاح شد .
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و د رمان، دکتر رزم پور رئیس شبکه بهداشت و درمان خنج در جلسه افتتاحیه گفت: زمین شبکه بهداشت و درمان حاصل مساعدت فرمانداری ، شهرداری و شورای شهر وقت می باشد که با همکاری خیرین در سال 1385 تسطیح گردید.
دکتر رزم پور افزود: جهت احداث ساختمان حاضر بالغ بر 5 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه صرف شده است که 500 میلیون ریال آن توسط خیرین و 1میلیارد و 500 میلیون ریال آن توسط دانشگاه علوم پزشکی و 3 میلیاردو 500 میلیون ریال آن از 2% اعتبارات نفت و گاز تامین شده است .
وی با غذرخواهی از پرسنل به دلیل کمبود فضای فیزیکی در مکان فعلی شبکه بهداشت و درمان و تحمل سختی ها و استر س های ناشی ازنقصان مکان اظهار داشت: درهفته دولت و روز کارمند، اتاق های مجزا در ساختمان جدید هدایای ماندگاریست تا کارکنان در کمال آرامش و با طیب خاطر در امر خدمتگزاری انجام وظیفه نمایند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان ضمن پیشنهاد به بانیان خیر جهت مساعدت و تکمیل سالن آمفی تئاتر اضافه کرد : از تمامی خیرین و مسئولینی که در امر احداث این ساختمان همکاری داشته اند کمال تشکر را دارم.
حاج شیخ عبد الصمد ابونجمی امام جمعه خنج ضمن تبریک هفته دولت و ابراز خرسندی از افتتاح ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان اظهار داشت: خدمت به سلامت جامعه یکی از ارزشمندترین خدمات به شمار می رود .
وی با استقبال از پیشنهاد دکتر محقق زاده در خصوص احداث مسجد در کنار ساختمان شبکه بهداشت افزود: در کنار سلامت جسمی عموم مردم سلامت معنوی آنان نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که با حول قوه الهی با احداث مسجد پیشنهادی این امر جهت کارکنان شبکه بهداشت و درمان و عموم مردم محقق خواهد شد .
دکتر محقق زاده معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و نماینده دکتر ایمانیه در این مراسم از حضور در جمع مردم خون گرم و نوع دوست و خیر شهرستان خنج ابراز خرسندی نمود وبا اشاره به آیه وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا گفت: وحدت، صمیمیت و مهربانی امت اسلامی شیعه و اهل سنت در این شهرستان قابل تقدیر است .
کریمی ، فرماندار شهرستان خنج ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از عملکرد بسیار مناسب شبکه بهداشت و درمان در جهت ارتقاء سطح سلامت عموم مردم شهرستان تقدیر و تشکر نمود.
وی بیان کرد: شهرستان خنج منطقه ای با پتانسیل بالا جهت فعالیت های عمرانی، کارآفرینی و ... می باشد که با همت والای خیرین گرامی امید است شاهد شکوفایی هر چه بیشتر شهرستان در تمامی زمینه ها باشیم .
کریمی اظهار داشت: حضور خیرین در این مراسم نشان از همت والا و علاقمندی آنها به پیشرفت شهرستان خود در تمامی زمینه ها می باشد.
حاج آقا اسلامی نسب رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در طی چند ماهی که با شبکه بهداشت و درمان در زمینه برگزاری نماز جماعت و امور فرهنگی همکاری دارم در عین قانونمداری، جو بسیار صمیمی و فوق العاده مهربانی را فی مابین مدیریت و تمامی کارکنان شبکه بهداشت شاهد هستم.
وی تصریح کرد: از اینکه با افتتاح ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان شاهد به ثمر نشستن تلاش های شبانه روزی تمام فعالان عرصه سلامت در شهرستان خنج بخصوص دکتر رزم پور و همکارانش هستم بسیار خرسندم و از خداوند متعال توفیق روز افزون برای تمامی آنها مسئلت دارم.
در پایان با لوح سپاس از آقای مهندس مصطفی خنجی ناظر فنی شبکه بهداشت و درمان به خاطر زحمات و تلاش بی وقفه وی در واحد عمرانی شبکه بهداشت و درمان تقدیرو تشکر به عمل آمد.09 / 06 / 92
 
 
 
دفن بهداشتی زباله مهمترین دغدغه شورای بهداشتی خنج

شورای بهداشتی خنج با حضور اعضاء در دفتر ریاست شبکه بهداشت و درمان خنج تشکیل جلسه داد.
رئیسی، معاونت فرمانداری خنج ضمن تشکر از اعضاء، پیگیری مصوبات قبلی را با بیان مسئولین پیگیری مورد نقد و بررسی قرار داد .
معاون فرماندار خنج گفت: امید است جلسات به صورت جدی و مستمر ماهیانه تشکیل شود و ماحصل جلسات تلاش و اهتمام جهت بهبود سلامت عموم مردم باشد .
رئیسی بیان کرد : جمع آوری زباله و دفن بهداشتی آن از دغدغه های اصلی شورای تامین سلامت است که با گزارش بخشدار محترم جمع آوری زباله در سطح قابل قبولی قرار دارد .
وی تصریح کرد: با توجه به پیگیری های صورت گرفته جهت مکان یابی جدید دفن بهداشتی زباله نیاز است مکاتبات جدی تر و تلاش مضاعفی صورت پذیرد .
جلسه با تاکید بر پیگیری مصوبات به پایان رسید. 27 / 05 / 92
  
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1393-10-17 10:17        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ